Türkiye’nin 63. sanal mobil işletmecisi Bursaspor oldu

Türkiye’nin 63. sanal mobil işletmecisi Bursaspor oldu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından sanal mobil şebeke hizmeti sunması için Bursaspor Telekomünikasyon AŞ'ye yetki belgesi verildi.

Yetki belgesi verilmesiyle ilgili BTK binasında gerçekleştirilen törene Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, Bursa Ak Parti Milletvekili Hüseyin Şahin ve Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay katıldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan törende yaptığı konuşmada, bilişim sektörünün dünyanın geleceğini belirleyen önemli sektörlerin başında geldiğini dile getirdi. Arslan, hiçbir kurum veya kuruluşun telekomünikasyon ve inovasyon dünyasından uzakta kalarak gelişmesini sürdüremeyeceğini kaydetti. Bilişim sektöründe faaliyet göstermek için yüksek bütçelere ihtiyaç kalmadığına dikkati çeken Arslan, "Günümüzün girişimcilerinin sermayesi bilgisi. Eğer bilgiye sahipseniz bu paradan önde geliyor. Türkiye artık bilginin gücünü bildiği gibi bilgiyi nasıl kullanacağını da biliyor." dedi.

100 bin hat tahsis edildi

Bursaspor Telekomünikasyon AŞ'nin Türkiye'nin bugün itibarıyla 63. sanal mobil işletmecisi olduğunu belirterek, "516 numaralı blok artık Bursaspor ve Bursaspor taraftarının. Bugün için 100 bin adet olarak tahsis edilen hat, Bursaspor taraftarı için önemli ama Bursaspor'un büyüklüğü açısından küçük. Umuyorum ki ilerleyen dönemlerde bu kapıya 100 bin taleple daha geleceklerdir. Bursaspor ülkemizde şampiyonluk tatmış 5'inci takımımız. Taraftar desteği kulüpler için çok önemli. Yeşil beyazlı taraftarlar bunu yerine getiriyorlar. Yerel yönetimlerin destek vermesi de çok önemli. Trabzonspor'dan sonra bu projeyi gerçekleştirecek ikinci kulüp olmalarından dolayı da kendilerini tebrik ediyorum." diye konuştu.

“Bursaspor taraftarlarıyla bağlarını güçlendirecek”

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan da herkesin Bursaspor'u yakından takip ettiğini dile getirdi. Elektronik haberleşme sektöründeki gelişmelerin bütün sektörleri etkilediğini ifade eden Sayan, özellikle mobil hizmetlerin doğrudan kişiye hitap etmesi nedeniyle bugünkü cihazların vazgeçilmez ürünler arasında yerlerini aldıklarını belirtti. Sayan, Bursaspor'un da bu gelişmelere kayıtsız kalmadığını anlatarak, "Bursaspor, hem taraftarlarıyla olan bağlarını daha da güçlendirmek hem de bu sektörde ülkemize yatırım yaparak vatandaşlarımıza hizmet sunmak amacıyla yetki belgesi talebinde bulundu." diye konuştu.

Busaspor 55 milyon gelir bekliyor

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, kulüp için bugün çok hayırlı bir iş yaptıklarını söyledi. Bütün kulüplerin rekabet içinde olduklarına işaret eden Ay, "Herkes aşağı yukarı kulüplerin mali tablolarını biliyor. Kulüplerin en fazla ihtiyacı olan şey finansman. Bu finansman açıklarını nasıl hallederiz diye devamlı düşünüyoruz. Böyle bir olaya kalkıştık. Yetki belgesiyle aşağı yukarı 10 yıl içinde 50-55 milyon liraya yakın bir para girdisi sağlayacağız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

Konuşmaların ardından Arslan, Sayan ve Ay tarafından yetki belgesi imzalandı. Kulüp Başkanı Ali Ay, Bakan Arslan'a Bursaspor forması hediye etti.