ICT
Anadolu Sigorta’dan İTÜ Çekirdek Girişimcilerine Destek

Anadolu Sigorta’dan İTÜ Çekirdek Girişimcilerine Destek

Anadolu Sigorta, İTÜ’nün teknoloji geliştirme bölgesi İTÜ ARI Teknokent’le iş birliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında, Anadolu Sigorta, İTÜ ARI Teknokent’in erken aşama kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek’ten çıkan teknolojik girişimlerin sahibi ekiplerle ortak çalışmalar yaparak, girişimcileri destekleyecek. Her yaştan girişimcinin bugüne kadar 50 milyon TL’yi aşan yatırım aldığı İTÜ Çekirdek, İTÜ ARI Teknokent bünyesinde 2012 yılından bu yana faaliyet gösteriyor.

İTÜ Çekirdek’in dünyanın en iyi 3. kuluçka merkezi olduğuna işaret eden Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, gerçekleştirilen bu iş birliğinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Daha önce de start-up’larla pek çok görüşme ve ortak proje geliştirdiklerini hatırlatan Sönmez, “Start-up ekosisteminde yer alan birçok firma var. Bunların içinden, kendi iş modellerimize uygun olanları elimizden geldiğince desteklemek ve büyüme süreçlerinde yanlarında olmak istiyoruz. Hackathon’lar düzenleyerek insurtech alanında yeni uygulamalar ve iş birliği fırsatları yaratmaya çalışıyoruz. Bu çalışma metodu; iyi fikirleri başlangıç aşamasında yakalayıp sahiplenmemizi, ortak ürün ve hizmetlerle, yeni alan ve fırsatlar geliştirmemizi sağlıyor. İnanıyoruz ki, İTÜ ARI Teknokent’le gerçekleştirdiğimiz iş birliğinden de çok güzel sonuçlar elde edeceğiz” dedi.

İş birliğinin kapsamına da değinen Sönmez şunları söyledi: “Anadolu Sigorta olarak İTÜ Çekirdek’in final etkinliği Big Bang Startup Challenge destekçileri arasında yer alıyoruz. Ancak protokolümüzün çerçevesi daha geniş bir desteği de tanımlıyor. Etkinlik öncesi ve sonrası desteklerimizi devam ettirmeyi istiyoruz.”

“Tüm kurumsal firmaları destekçilerimiz arasına katılmaya davet ediyoruz”

İTÜ ARI Teknokent CEO’su Kenan Çolpan gerçekleştirilen iş birliği ile ilgili olarak; “Sigorta sektöründe yaşanan dijital dönüşüme, İTÜ Çekirdek’te yürütülen projeler sayesinde yakından şahit olan bir kurum olarak, Anadolu Sigorta’nın iş birliğini almaktan dolayı mutluyuz. Kendi alanında yürüttüğü çözümlerle birçok ilke adım atan Anadolu Sigorta ve girişimcilerimizi buluşturarak birçok ürün ve hizmetin oluşacağına inanıyoruz. Dünyadaki "üniversitelere bağlı kuluçka merkezleri" sıralamasında 3. sırada yer alan bir girişimcilik merkezi olarak, sektörlerin inovasyon potansiyelini yepyeni girişimlerle daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz.”