ICT
Başbakan Yıldırım'dan ICT Media'nın 100. sayısına kutlama

Başbakan Yıldırım'dan ICT Media'nın 100. sayısına kutlama

"Sektörel yayınlar, hitap ettikleri sektörlerin sorunları ve bunların çözümü konusunda aydınlatıcı bir rol üstlenmekteler. Bu çalışmaları ile faaliyet gösterdikleri sektörde önemli bir sinerji yaratırken, bu kesimlerin de seslerinin daha gür çıkmasına katkı sağlıyorlar. Özellikle ICT sektöründeki yayınları fırsat buldukça incelemeye çalışıyorum. Bu vesileyle bilgi ve iletişim teknolojileri alanında yayıncılık yapan ICT Media'nın 100. sayısını tebrik ederim.”

Başbakan Binali Yıldırım, bilgi ve iletişim teknolojileri alanında yayıncılık yapan ICT Media'nın 100. sayısını tebrik etti. Yıldırım, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Toplumun haber alma ihtiyacını temin etmek demokratik ülkelerin en belirgin özelliğidir. Demokrasinin vazgeçilmezi olan medya, kamuoyuna bilgi verirken, bir taraftan da eğitsel bir misyonda üstlenmektedir.

Türkiye bugün iletişim teknolojileri, sosyal medya, internet gazeteciliği alanlarında dünyanın saygın ülkelerinden birisidir. İktidara geldiğimiz günden bu yana ülkemizin demokrasi standartlarının artmasına ve demokrasimizin güçlenmesine büyük katkıları olan medyamızın gelişimine ve sorunlarının çözümüne büyük bir hassasiyetle eğildik ve bu çabalarımızı devam ettiriyoruz. Hatırlanacağı üzere 15 Temmuz hain darbe girişiminde basınımızın demokrasinden yana yayınları tüm milletimiz tarafından takdirle karşılandı. Biz Hükümet olarak ulusal, bölgesel ve yerel ayrımı yapmaksızın basınımızın gelişimi konusundaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Diğer yandan da gazetecilerin çalışma koşullarını da iyileştirilmesi adına pek çok çalışma yapıyoruz.

Burada sektörel yayınlara bir parantez açmak isterim. Sektörel yayınlar, hitap ettikleri sektörlerin sorunları ve bunların çözümü konusunda aydınlatıcı bir rol üstlenmekteler. Bu çalışmaları ile faaliyet gösterdikleri sektörde önemli bir sinerji yaratırken, bu kesimlerin de seslerinin daha gür çıkmasına katkı sağlıyorlar.

Bildiğiniz üzere Ulaştırma Bakanlığı dönemimde haberleşme, bilgi ve iletişim teknolojileri sektörlerinin bana bağlı olmasından dolayı bu sektörlerdeki yayınları yakından takip ediyordum. Bugün Başbakan olarak mesaimizin yoğunluğundan ötürü, çalışma arkadaşlarım günlük raporları ile sektörel yayınların içeriklerini de bana aktarmaya gayret ediyorlar. Özellikle ICT sektöründeki yayınları fırsat buldukça incelemeye çalışıyorum. Bu vesileyle bilgi ve iletişim teknolojileri alanında yayıncılık yapan ICT Media'nın 100. sayısını tebrik ederim.”

ICT Media'nın 100. sayı özel baskısına aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

http://online.fliphtml5.com/kfal/rwks/