ICT
KoçSistem’in Yeni Nesil Girişimcilik Platformu TechSquare

KoçSistem’in Yeni Nesil Girişimcilik Platformu TechSquare

KoçSistem, Türkiye’de açık inovasyon kültürünü yaygınlaştırmak ve güçlü bir ekosistem oluşturarak girişimciliği desteklemek amacıyla yeni nesil girişimcilik platformu TechSquare’i hayata geçirdi.

KoçSistem tarafından hayata geçirilen TechSquare girişimcilik ekosistemi yaratarak, değişen ve gelişen teknolojilere yön verecek bir platform olmayı amaçlıyor. KoçSistem odak alanlarındaki IoT, Analitik, Güvenlik ve İş Çözümleri konularında en son teknoloji ve trendleri hedefleyerek yaptığı çalışmalara, girişim ekosistemini de katarak hem kurum içi hem de açık inovasyon ekosisteminde B2B teknoloji girişimlerini desteklemeyi hedefliyor.

KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, Techsquare’la ilgili olarak “Girişimciliğin güçlenmesi ve yaygınlaşması, sağlam bir ekosistemin varlığından geçiyor. Girişimcilerin iş fikirlerini geliştirmesinde ihtiyaç duyacağı oyuncuları bir araya getirmek ve onların arasında iletişim köprüsü kurmak kilit konulardan biri haline geldi. Bu nedenle platformumuz aracılığıyla teknoloji alanındaki tecrübelerimizi girişimcileri desteklemek amacıyla kullanmayı hedefliyoruz.” dedi.