ICT
Huawei, SingleRAN Pro’yu piyasaya sundu

Huawei, SingleRAN Pro’yu piyasaya sundu

Huawei, Huawei Küresel Analist Zirvesi 2018’in arifesinde 5G odaklı SingleRAN Pro çözümünü piyasaya sürdü. Çözümün öne çıkan üç özelliği bulunuyor; tek bir ağda 2G, 3G, 4G ve 5G, farklı hizmetler için çevik bir mimari ve otomatik bir akıllı yönetim sistemi. Amaç, operatörlerin 5G çağının zorluklarını aşmalarına yardımcı olmak ve tümüyle bağlantılı, akıllı bir dijital dünya inşa etmek.

Huawei’in 2007 yılında büyük ölçekli 4G kurulumunun ilk aşamalarında SingleRAN çözümünü sunduklarını belirten Huawei Kablosuz Çözümler Pazarlama Müdürü Peter Zhou, “Hepsi bir arada yaklaşımı, multi-RAT ağ kurulumunda mükemmel bir çözümdür ve aynı zamanda operatörlerin CAPEX’ini önemli ölçüde azaltmasına yardımcı olur. SingleRAN Pro’nun piyasaya çıkışı, son on yılda yüzlerce kurulumunun getirdiği geniş deneyimin sürekli inovasyonla bir araya gelmesinin bir sonucudur. Huawei, 5G çağının gelecekteki zorluklarını göğüslemek ve fırsatlarına kavuşmak için küresel operatörler ve sektör ortaklarıyla birlikte çalışma arzusundadır.” dedi.

Tümleşik donanım platformu, 2G, 3G ve 4G ile uyumlu iken 5G hedef ağların hızlı ve verimli kurulumunu destekliyor. Operatörler 5G geldiğinde mevcut yatırımlarının boşa gitmeyeceğinden emin oluyor. 5G hepsi bir arada, SingleRAN’ın çoklu-RAT ana bandını ve RF donanımı kaynak paylaşım özelliğini yeni bir seviyeye çıkarıyor. En son iyileştirme, kaynak verimliliğini en üst düzeye çıkarırken, operatörlerin yatırımlarının geleceğe dönük olmasını sağlıyor. SingleRAN çoklu-RAT’e sahipken, bu yeni çözümde çok bantlı, çok kanallı bir anten ve RF ünitesi bulunuyor. SingleRAN Pro, AI tabanlı ağ optimizasyonu, AI tabanlı otomatik işletme ve bakım ve AI tabanlı ağ imkanlarının etkinleştirmesini barındıran akıllı kablosuz ağlar sunuyor. Bu çözüm, ağın işletme ve bakımını basitleştirir ve akıllı işletme ve bakımın geliştirilmesini teşvik ediyor. Ayrıca ağların gizli potansiyelini açığa çıkartırken, performansta yeni atılımlarına olanak tanıyor. Çözüm, birçok yeni olanak sağlarken, insan yeteneklerinin ötesine geçen sorunlar için otomatik çözümler sunuyor.