Panasonic geleceğin bağlantılı varlık yönetimini sunmak için YOTTA ile işbirliği yapıyor

Panasonic geleceğin bağlantılı varlık yönetimini sunmak için YOTTA ile işbirliği yapıyor

Panasonic TOUGHBOOKve YOTTA, modern akıllı toplumda bağlantılı varlık yönetimi için uçtan uca bir çözüm sunuyor.

Panasonic, öncü bağlantılı varlık yönetimi yazılım ve hizmet sağlayıcısı YOTTA ile oluşturduğu iş ortaklığını duyurdu. Bu yeni iş ortaklığıyla iki şirket kurumların altyapılarını yönetebilmeleri için çevresel hizmetlere yönelik yeni ve devrimsel bir uçtan uca çözüm sunabilecek. YOTTA'nın Alloy uygulaması ve Panasonic'in dayanıklı TOUGHBOOK cihazları, hizmet sunuş şekillerini veri, en yeni Nesnelerin İnterneti (IoT) sensörleri ve kontrol teknolojilerini kullanarak dönüştürmek isteyen kurumlara ideal bir çözüm sunuyor. Dönüştürülmesinde rol oynanan hizmetler arasında atık ve geri dönüşüm, yeşil alan yönetimi, sokak temizleme, ana yol, filo ve varlık yönetimi ve çevre sağlığı denetimi ve lisanslaması yer alıyor.

YOTTA'nın Alloy platformu, operasyonel performansı ve verimliliği artırmak için sokak lambalarından çöp kutularına, bireysel alanlardan parklardaki ağaçlara kadar tüm varlıkları sisteme ve insanlara bağlayarak süreçleri sorunsuz bir şekilde entegre edebiliyor. Alloy hizmet isteklerini alabiliyor, onay ve değerlendirme süreçlerini otomatik olarak başlatabiliyor ve ekipmanların, araçların, insanların durumuna ve işin konumuna göre iş taleplerini oluşturabiliyor. Panasonic TOUGHBOOK cihazlarıyla donatılan mobil çalışanlar, yoğun bir günün fiziksel yüküne dayanabilecek şekilde tasarlanmış cihazlar sayesinde otonomlaştırılmış iş takvimlerine iyileştirilmiş rotalarla, raporlama ve geri bildirim özellikleriyle birlikte sahip olabiliyor. Panasonic TOUGHBOOK cihazları, dayanıklı korumayla, gün ışığında okunabilen ekranlarıyla ve mobil çalışanların hayatlarını daha kolaylaştıracak şekilde tasarlanan çeşitli fonksiyon ve aksesuarlarıyla bu ihtiyacı gideren ideal bir cihaz haline geliyor.

YOTTA İşbirliği Yöneticisi Anique Bravenboer, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bağlantılı varlık yönetimi, modern akıllı toplulukları yönetmek için bir temel oluşturuyor ve hizmetlerini verimli ve etkili bir şekilde sunma yönetimini geliştirmek isteyen yerel otoriteler ve diğer kurumlar için bir başlangıç noktası sunuyor. Alloy uygulaması, çöp toplama sürecinin gerçek zamanlı yönetimi, sokak lambalarının veya ağaçların korunması gibi görevlerde karmaşık veri setlerini kullanmak ve hem kontrol odalarındaki hem de sahadaki çalışanların yönetimini kolaylaştırmak için mükemmel bir şekilde tasarlandı.”

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Avrupa Kanal Yöneticisi Stefan Pettersson'da şunları söyledi: “Dayanıklı Panasonic TOUGHBOOK cihazları, mobil çalışanlar ve Alloy çözümü için ideal bir ortam sunuyor. Dayanıklı ve ergonomik tasarımıyla, gün ışığında mükemmel çalışan ekranıyla ve bağlantı, araç içi montaj ve yapılandırma seçenekleriyle tanınan cihazlarımız, tüm hizmet ihtiyaçlarına göre özelleştirilebiliyor.”

Alloy ve Panasonic TOUGHBOOK, aşağıdaki gibi birçok çevresel hizmet sağlayıcılarına fayda sunacak şekilde tasarlanıyor:

Atık ve Geri Dönüşüm: Araç içi yazılım, toplama ekiplerinin takip edilmesi ve güncellemelerin alınması için kullanılıyor. Program otomatik olarak hizmet isteklerine cevap veriyor ve hizmet kullanıcılarını uyarıyor. Planlı yol çalışmaları veya toplu taşıma hizmet takvimleri gibi atık yönetim sürecini etkileyebilecek diğer hizmet alanlarından da veri setlerini ve bilgileri alıyor.

Yeşil Alanlar: Kullanıcıların standartlaştırılmış işler ve denetimler oluşturmasını sağlıyor. Belirli görevlere zaman ve kaynak ayırıyor. Bakım yönetim bütçelerinin kolay bir şekilde takip edilmesini ve yönetilmesini de sağlıyor.

Filo Yönetimi: Mobil ekiplerin gerçek zamanlı veriye ve merkezle bağlantıya sahip olmasını sağlıyor. İş akışı yöneticilerinin en yakın araca veya çalışana görev atayabilmesi için onları güçlendiriyor. Düzenli bakımlar, filo bakım aktiviteleri, tüm araçlarla ve hizmet alanlarıyla bağlantılı bütçeleri planlayabiliyor. Kiralanmış araçları da yöneterek her varlığın ilgili belgelerinin olduğundan emin oluyor.

Otoyol Yönetimi: İş takvimi hakkında bilgiye erişim ve gerçek zamanlı ilerleme raporlarına erişim sunuyor. Faturalandırma sistemleriyle harcanan zamanı ve onarım maliyetini entegre ediyor. Kayıtların tutulması için varlıkların durumuna kanıt niteliğinde görüntüleri ve videoları depoluyor.

Çevresel Sağlık ve Lisanslama: Ziyaretler ve temizlik işleri için takvimlerin kayıt edilmesini ve yönetilmesini sağlıyor. Aksiyon alınabilir istekler gibi müşterilerle olan iletişimi kayıt altına alıyor. Raporlamaları ve resmi gelirleri tamamlıyor. Mobil kullanıcıların planlanmış ve anlık denetlemeleri tamamlamasını sağlıyor. Gıda hijyeni, gürültü ve yasal rahatsızlıklar, yerel otoritelerin kirlilik kontrolü ve lisanslama gibi çevresel hizmetler için iş akışlarını yönetiyor.