Premier DC Veri Merkezi ve BMR Turkey'den DataSunrise ile yönetilen veri tabanı güvenliği ve uyumluluk çözümü

Premier DC Veri Merkezi ve BMR Turkey'den DataSunrise ile yönetilen veri tabanı güvenliği ve uyumluluk çözümü

Premier DC Veri Merkezi, işletmelerin en üst seviyede veri tabanı güvenliğine ulaşabilmeleri amacıyla yönetilen hizmetler portföyüne “yönetilen veri güvenliği ve uyumluluk çözümü”nü ekledi. DataSunrise'ın Türkiye'deki tek distribütörü BMR Turkey iş birliğiyle başlatılan “yönetilen hizmet”, Premier DC Veri Merkezi'nin VMware ve Openstack tabanlı sanallaştırma platformlarında veya fiziksel sunucu ortamlarında sunulabiliyor.

İş akışlarının hızla dijitalleşmesi, beraberinde kritik verilerin artan bir şekilde dijital ortama taşınmasını ve veri tabanlarında toplanmasını getiriyor. Artık her işletme, onlarca farklı veri tabanı arasından kendine uygun olanları seçiyor ve işletmeler sıklıkla birden fazla veri tabanını kullanmak zorunda kalabiliyor. Türkiye'de de son yıllarda Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) gibi gerek düzenleyici kurumlar tarafından yayınlanan kanun ve yönetmelikler açısından, gerekse verilerin çalınması gibi yaşanan olaylar açısından yoğun bir gündem oluşmaya başladı.

Bu ihtiyacı gören, kullanıcılarının her tür “tamamlayıcı yönetilen hizmet” ve “yönetim hizmetine” kolaylıkla ulaşmalarını hedefleyen Premier DC Veri Merkezi, yönetilen hizmetler portföyüne “yönetilen veri güvenliği ve uyumluluk çözümü”nü ekledi.

DataSunrise'ın Türkiye'deki tek distribütörü BMR Turkey iş birliğiyle başlatılan “yönetilen hizmet”, Premier DC Veri Merkezi'nin VMware ve Openstack tabanlı sanallaştırma platformlarında veya fiziksel sunucu ortamlarında sunulabiliyor.

“Bu iş birliğine çok değer veriyoruz”

Heterojen Veritabanı Ortamlarında Homojen Güvenlik Deneyimi” mottosuyla sunulan bu hizmetle ilgili olarak BMR Turkey CEO'su Burak Çetinay; “Premier DC Veri Merkezi, oldukça güvenli bir altyapının yanı sıra PCI DSS, ISO 27001 gibi güvenlikle ilgili çok önemli sertifikalara sahip ve işletmelerin güvenli, sürdürülebilir dijitalleşmesini hızlandırmayı ön planda tutan bir veri merkezi. Dolayısıyla, DataSunrise gibi tamamlayıcı bir yönetilen hizmeti sunmak için çok uygun bir altyapı ve operasyon ortamı sağlıyor. Premier DC Veri Merkezi'yle başlattığımız bu iş birliğine çok değer veriyoruz” dedi.

İşletmelerin büyük Capex harcamalarına girmeden, yani yatırım yapmalarına gerek olmadan aylık ödemelerle hızlıca devreye alabileceği bir hizmet sunduklarını belirten Burak Çetinay, ayrıca verilerin maskelenmesi, KVKK tarafından tanımlanan hassas verilerin yanı sıra işletmelerin kendilerinin belirleyebileceği özel tanımlı hassas verilere erişimin sınırlandırılması ve SQL injection, DDOS, Brute Force gibi saldırılar da dahil olmak üzere birçok riske karşı koruma sağlayan özelliklerin de Proxy modunda çalışan yazılım tabanlı bir çözüm olan DataSunrise ile çok kısa sürelerde işletmelerin hizmetine sunulabildiğini aktardı.

“Bu hizmeti talep eden şirketlere hızlıca sunacağız”

Premier DC Veri Merkezi ve SH Online Yönetim Kurulu Danışmanı Sadi Abalı, “Premier DC Veri Merkezi'nde bankalardan ödeme sistemlerine ve önde gelen e-ticaret sistemlerine kadar, kritik verileri işleyen işletmenin uygulama ve verileri saklanıyor. Bu yüzden veri güvenliğine yönelik altyapı ve hizmetlerin sağlanmasına oldukça önem veriyoruz. Heterojen veri tabanı ortamları için uygulama içinden değil de, bir proxy modunda çalışan ortamdan yapılan veri tabanı güvenliği yönetimi sayesinde, sürdürülebilir ve kolay yönetilebilir bir veri tabanı güvenlik yönetimi ortamı sağlanıyor. DataSunrise Yönetilen Veri Tabanlığı Güvenliği hizmetini test edebilecekleri ortamı talep eden şirketlere, bu hizmeti hızlıca sağlayacağız. Bu amaçla bizimle veya BMR Turkey ile irtibata geçebilirler” şeklinde konuştu.