Sımsıcak ramazan pidesi 10 dakikada sofranızda

Sımsıcak ramazan pidesi 10 dakikada sofranızda

Yeni kısıtlamalarla birlikte 19.00’da başlayan sokağa çıkma yasakları sıcak Ramazan pidesine ulaşmayı zorlaştıracak. Tamamen doğal hammaddeler ile hazırlanan Bay Bread donuk pideleriyle, iftar ve sahurda fırında 8-10 dakika aralığında pişirilerek sofralara sımsıcak ulaşabilecek.Toya Makine ve Bay Bread Fırıncılık CEO’su Serdar Yalçınkaya; “Son bir yıl içerisinde ekmek ve unlu mamuller konusunda ülkemizde birçok gelişme oldu. Yüksek Teknoloji Fırıncılık, artık evlerdeki fırınlarda her zaman ekmek çeşitlerine, unlu mamullere hatta Ramazan pidesine ulaşmayı mümkün kılıyor. Tamamen doğal hammaddeler ile hazırlanan pideler ev veya işyerlerindeki fırınlarda 8 -10 dakika aralığında pişirilerek sofralardaki yerini alıyor. Bu şekilde, fırında sıra beklemeden, hamur yapmakla vakit kaybetmeden, uzun mayalandırma ve pişirme süreçlerini takip etmek zorunda kalmadan doğal mayalar ile üretilmiş, buzluklarda üç aya kadar saklanabilen birçok çeşide ulaşmak mümkün olabiliyor” dedi.

Teknolojinin hayatın her alanında olduğu gibi beslenme alışkanlıklarını da değiştirdiğinin altını çizen Yalçınkaya, “Faydalı teknolojileri kullanarak, ihtiyaç fazlası olarak alınan ve aile bütçesine verilen zararlar azaltılabilir. Diğer taraftan tüketemediğiniz ve niteliğini kaybettiği için çöpe giden gıdaları engelleyebilirsiniz. Ayrıca bu zararın oluşturduğu hammadde, işgücü ve enerji israfının Türkiye ekonomisinde açtığı derin yaraları da göz ardı edemeyiz. Çöpe giden her gıda maddesi çürüme sürecinde doğaya karbon salarak küresel ısınmaya da sebep olmaktadır.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Sadece Bay Bread tarafından geliştirilmiş ve uygulanmakta olan Yüksek Teknoloji Fırıncılık, dünyanın içinden geçmekte olduğu ekonomik daralma sürecinde bir taraftan israfın önüne geçerek, diğer taraftan da yaratmış olduğu ihracat potansiyeli ile Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor.