Daichi Kato, Panasonic Mobil Çözümler Bölümü Avrupa Başkanı oldu

Daichi Kato, Panasonic Mobil Çözümler Bölümü Avrupa Başkanı oldu

Müşteri ihtiyaçlarının her zamankinden de daha iyi anlaşılması ile Panasonic, ürün inovasyonuna ve operasyonel mükemmelliğe daha da fazla odaklanmayı planlıyor.

Panasonic, Mobil Çözümler Bölümü Avrupa Başkanı olarak Daichi Kato'yu atadı. Panasonic TOUGHBOOK'un, müşteri ihtiyaçlarının her zamankinden daha yakından anlaşılmasıyla sağladığı ürün inovasyonu ve operasyonel mükemmelliğe daha fazla odaklanarak, Avrupa'nın önde gelen dayanıklı mobil bilgisayar üreticisi olarak 25 yıllık rekorunu geliştirmeyi hedefliyor.

“Kurumsal, Kamu Sektörü, Üretim ve Lojistik sektörlerindeki müşterilerimiz, değişen tüketici davranışından ezber bozucu yeni iş modellerine, işgücü sıkıntısına ve yatırım kısıtlamalarına kadar sayısız zorluklarla karşılaştıklarında çalışma şekillerini dönüştürmelerine yardımcı olacak bir teknoloji arıyorlar” diyen Kato şunları ekliyor: "Bu kurumları yakından dinleyip onlarla çalışarak ve hem kendi uzmanlığımızdan hem de ortaklarımızın uzmanlığından yararlanarak, bu ihtiyaçları karşılamak için eksiksiz uçtan uca mobil çözümler sağlamaya odaklanacağız.”

Yaklaşık 20 yıldır Panasonic'te yönetici pozisyonlarında görev alan Kato, kariyerinin yarısından fazlasında Japonya'da, Kuzey Amerika ve Avrupa'da çalıştı ve uluslararası kurumlar arası operasyonlarda kapsamlı deneyime sahip. Çalıştığı alanlar arasında Panasonic üretim ve Mobil Çözümler İşkolunda operasyon ve satış bölümleri yer alıyor.

Kato, "Yenilikçi, ergonomik tasarımlı ve dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve el cihazlarıyla Panasonic TOUGHBOOK güçlü bir itibar kazandı ve bu alanda genişlemeye devam edeceğiz, ancak çok daha fazlasını yapmayı da planlıyoruz. Uçtan uca mobil çözümlerimizde Gemba Süreç İnovasyonunu kullanıyor, müşteri süreçlerini analiz ediyor ve yeni teknoloji çözümleri tasarlıyoruz; özelleştirilmiş hizmetlerdeki tasarım, imalat ve desteği için Proservices, Müşteri uygulama tasarımında Enterprise Software Solutions kullanıyor, Android ve Windows yönetim araçlarından faydalanıyor ve gerçek zamanlı cihaz izleme gerçekleştiriyoruz.”

Daichi Kato, 2002 yılında Panasonic'e katıldı ve uluslararası eğitim gördü. HEC Paris'ten İşletme alanında Yüksek Lisans (MBA) diploması aldı ve London Imperial College Business School ve National University of Singapore Business School'da yönetici eğitim programına katıldı.

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) Genel Müdürü Hiroyuki Nishiuma, atamayla ilgili olarak şunları söyledi: “Daichi, bu hızlı değişim zamanlarında kurumların karşılaştığı zorlukları ve müşteriyi dinleme, ürün inovasyonu ve mükemmellik konusundaki üç yönlü yaklaşımı çok iyi biliyor. Operasyonel uygulamada, mobil iş gücünün gelecekte kullanım kolaylığının yanı sıra üretkenliği artırmak için Panasonic'e duyulan güvenin sürmesini sağlayacağına inanıyorum.”