Octet, Ev Ürünleri Sektöründe pandemi öncesi döneme göre %523 büyüdü

Octet, Ev Ürünleri Sektöründe pandemi öncesi döneme göre %523 büyüdü

Pandemiyle birlikte yüzde 300 büyüyen ve hız kesmeyen e-ticarette, ev ürünleri sektöründeki firmaların Octet üzerinden yaptıkları tahsilatlar, 2021 yılının ilk 8 ayında, pandemi öncesi dönem olan 2019 yılının ilk 8 ayına göre %523 büyüdü. 

Octet Satış ve Pazarlama’dan sorumlu Direktörü Umut Şilte, 2020-2021 yılının ilk 8 ayında ev ürünleri sektörünün pandemi ile birlikte tarihin en iyi dönemlerinden birisini yaşadığının altını çizerek, “İnsanların çalışma ortamlarının evlere taşınması ile birlikte ev ürünlerine olan ilgileri ve evlerinde değişiklik yapma, yenileme istekleri arttı. 2019 yılında ev ürünleri satan şirketler, müşterilerinden güvenli ve hızlı bir şekilde tahsilat yapabilmek adına arayışlara girişti. Octet üzerinden yaptıkları tahsilatlar, 2021 yılının ilk 8 ayında, 2019 yılının ilk 8 ayına göre %523 büyüdü” dedi.

Pandemiyle birlikte ticaretin paraya el değmeden gerçekleşme oranı ve hızının arttığını da sözlerine ekleyen Şilte, “Birçok ürünün satış hacminde %300’ü geçen büyümeler oldu. E-ticaret yepyeni bir seviyeye ulaştı. Bu doğrultuda, firmaların ödeme kuruluşlarına yönelik talepleri de artış gösterdi. 2025 yılına kadar dünyadaki ödeme kuruluşu sayısının 4.200’e ulaşması ve tüm ödeme kuruluşlarının ödeme hacminde 4 trilyon dolardan fazla işlem yapması bekleniyor. Sektörün 2019-2025 yılları arasında yıllık bileşik büyüme oranının ise %28 olması öngörülüyor. Tüketiciler, pandemi döneminde evlerinden çıkmadan uzaktan, güvenli ve pratik bir şekilde Octet ile ödemelerini sanal ortamda gerçekleştirdi. Octet olarak hem kredi kartı hem de diğer tahsilat çözümlerimizle, ev ürünleri üreten firmalara, onların bayilerine ve alt bayilerine kolay, güvenli, dijital tahsilat yapma olanağı sağladık. Öte yandan en iyi hizmeti sunarak sektörümüzde farkımızı ortaya koymaya çalıştık.” şeklinde konuştu.

Şilte ayrıca, Octet olarak, 65 ülkede faaliyet gösterirken, Türkiye pazarında farklı ölçeklerde 2800 şirkete hizmet verdiklerini ifade etti. 2021’de ev ürünleri sektöründeki büyüme ve uzaktan tahsilat yapma ihtiyaçları ile birlikte Octet’in sektör içindeki ciro payı ve hizmet verdiği şirket sayısının arttığını da belirten Şilte; “Octet ürünleri kullanan Ev Ürünleri şirketlerinin hem ciro hem de adet olarak 2022 yılında da artarak devam edeceğini öngörüyoruz. Müşterilerimize ve onların bayilerine en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.