HAVELSAN ve Karabük Üniversitesi’nden “Ortak Eğitim” iş birliği

HAVELSAN ve Karabük Üniversitesi’nden “Ortak Eğitim” iş birliği

HAVELSAN ve Karabük Üniversitesi, Ortak Eğitim Programı İş Birliği Protokolü imzaladı. Protokol ile Karabük Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği bölümlerinden 3. ve 4. sınıf öğrencileri, belirlenen kontenjan dâhilinde Ortak Eğitim Programına dahil olacak.

HAVELSAN Merkez yerleşkesinde gerçekleştirilen imza töreninde iş birliklerini değerlendiren Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat: “Bu iş birliği için Genel Müdürümüz Mehmet Akif Bey’e ve HAVELSAN’a teşekkür ediyorum. Yeni bir üniversite olmamıza rağmen, HAVELSAN’ın bizlere gösterdiği bu teveccüh gerçekten onur verici. Hem eğitim hem staj hem de diğer birçok iş birliği açısından birlikte güzel işler yapacağımızı düşünüyorum. Hem bizlerin HAVELSAN’a hem de HAVELSAN’ın bizlere katkılar sunacağı aşikâr.” dedi.

HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar ise iş birliğini şu sözlerle değerlendirdi: “Karabük Üniversitesi gibi Türkiye’nin ilk bininde yer alan bir üniversite ve onun akademisyenleri ile bu protokolü yapmamız; bu kapsamda öğrencileri ile ortak işler geliştirmemiz bizim açımızdan önemli. Özellikle bu iş birliğini ileri teknoloji alanlarında geliştirmek istiyoruz.”