Bakan Kacır Uzay Sistemleri Entegrasyon Ve Test Merkezi’ni Ziyaret Etti
Bakan Kacır Uzay Sistemleri Entegrasyon Ve Test Merkezi’ni Ziyaret Etti
Bakan Kacır, Türksat ve Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) iş birliğiyle ülkeye kazandırılan Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezi'nde (USET) Türksat 6A uydusunun son durumuna ilişkin basın açıklaması yaptı. Türkiye’nin uzay teknolojilerinde 40 yıllık rüyasının gerçekleştiğini belirten Kacır, 1984'te dönemin Başbakanı Turgut Özal'ın bir yandan Türkiye'nin uzaydaki yörünge haklarını muhafaza almaya gayret ederken, diğer yandan ODTÜ'de TÜBİTAK UZAY’ı kurduğunu hatırlattı.
Balıkesir Uydu Kuluçka Merkezi Açıldı
Balıkesir Uydu Kuluçka Merkezi Açıldı
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Millî Teknoloji Hamlesi hedefleri doğrultusunda, yeni başarı hikâyelerinde girişimcilerin başrol oynayacağını söyleyerek, “Ar-Ge teşviklerimizle, teknoparklarımızla, TÜBİTAK ve KOSGEB desteklerimizle, pek çok uygulama ve düzenleme ile Türkiye’nin teknoloji girişimlerini büyütmek için gayret gösteriyoruz. Girişimcilerimizin inovatif projelerini hayata geçirmelerini hızlandıracak yeni finansman mekanizmaları oluşturuyor, girişim sermayesi fonlarına eş
Düzce Bilim Merkezi Açıldı
Düzce Bilim Merkezi Açıldı
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Düzce Bilim Merkezi’nin açılışını yaptı.
Fazla, Turcorn100 Programı’na Seçilen 15 Teknoloji Girişiminden Biri Oldu
Fazla, Turcorn100 Programı’na Seçilen 15 Teknoloji Girişiminden Biri Oldu
Türkiye’nin ilk ve tek; teknoloji tabanlı, bütünsel atık yönetimi çözümleri geliştiren teknoloji girişimi Fazla; erken aşamasını başarıyla geçmiş, hızlı büyüme potansiyeli taşıyan teknoloji girişimlerinin; daha hızlı ölçeklenmesine ve küresel pazarlara açılmasına destek olmak amacını taşıyan Turcorn100 Programı kapsamına seçilen ilk 15 girişimden biri oldu.
Denizli Bilim Merkezi Açıldı
Denizli Bilim Merkezi Açıldı
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Denizli Bilim Merkezi’nin gençlerin bilim ve teknolojiye olan ilgisini artıracağını belirterek, “Geleceğin bilim insanlarını da keşfetmemizi sağlayacak. 6 farklı atölye ile “doğa ve iklim”, “temel bilimler ve yenilenebilir enerji” temalarında sergileri barındıran bilim merkezimiz öğrencilerimize interaktif öğrenme deneyimi sunacak.” dedi.
Antarktika Bilim Seferi tamamlandı
Antarktika Bilim Seferi tamamlandı
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesinde ve TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü koordinasyonundaki 8. Ulusal Antarktika Bilim Seferi tamamlandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Bilimsel çalışmaları himaye etmeye, Antarktika’daki geçici bilim üssünü kalıcı hale getirmek ve Antarktika Anlaşmalar Sistemi'nde asli üyeler arasında yer almak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.